מה ההבדל בין עיצוב לוגו ב – 500 ש"ח לעיצוב לוגו ב – 5000 ש"ח

מדי יום אנו מקבלים שיחות טלפון רבות למשרד המתעניינות בשירותי עיצוב לוגו. מיד בעת קבלת השיחה הראשונית, אנו מבררים את התקציב העומד לרשות הלקוח. תקציב זה נותן לנו תמונה מלאה לגבי אותו בעל עסק ומאפשר לנו לראות האם יש לנו במה לסייע לו או לא.

שימו לב, במאמר זה אנו לא מתכוונים לומר שלוגו ב – 500 ש"ח הוא לוגו לא טוב.
אנו מתכוונים להדגיש את ההבדלים בין עיצוב לוגו ב – 500 ש"ח לעיצוב לוגו ב – 5000 ש"ח ומעלה.

מחקר מתחרים 

בעת שתגשו לעצב לוגו ב – 500 ש"ח, העבודה תיגש ישירות לעיקר. אתם תבחרו דוגמאות שאהבתם, תכוונו את המעצב לבצע בדיוק את מה שאתם רוצים ותשכחו לדאוג לדבר חשוב מאד – מחקר המתחרים. מי הם אותם השחקנים שיושבים איתכם על אותו המגרש? מיהם אלו שכבר עובדים כמה שנים, שמשקיעים במיתוג ובשיווק שלהם לאורך שנות פעילותם? והכי חשוב – מה יש לכם ללמוד מהם? הן מבחינת עשה והן מבחינת אל תעשה.

בבואכם לעשות מיתוג – אתם חייבים לעשות מחקר מתחרים כולל ולפתוח את העסק שלכם כשיש לכם כמה שיותר כלים להפוך אותו לעסק מצליח ולא לעסק כושל.

בניית אסטרטגיה מקיפה 

לוגו זה לא רק פוטושופ/ אילוסטרייטור. לוגו זה הדיאןאיי של העסק שלכם! לוגו זו הזהות שלכם והיא מגדירה מי אתם היום ומי תהיו בעוד חמש שנים מהיום. בבואכם לעצב לוגו ב – 500 ש"ח, הזהות שלכם לא תוגדר ומעצם כך שלא תוגדר – לא יהיה ברור לכם, בעלי העסק, מי אתם ומהו השירות שאתם מציעים. המון בעלי עסקים לא מבינים שהתפוח של אפל הוא לא סתם תפוח והביס הוא לא סתם ביס ויש תורה שלמה של ערכים העומדת מאחורי התפוח הזה שכולם רוצים לקחת ביס ממנו.

בעת שתגשו לעשות מיתוג אצל חברה מכובדת שעושה מיתוגים לחברות הגדולות בישראל כבר שנים, אתם תרגישו את ההבדל.
לכן, חשוב מאד – אל תדלגו על שלב זה.

אנרגיה טובה 

כן, אנרגיה טובה. בעת שמעצבים מותג חדש ויוצרים לו זהות חשוב מאד לעשות זאת עם המון אנרגיה טובה. למה? כי דרך שם גלגלי השפע עובדים. בבואכם לעצב לוגו בעלות של 500 ש"ח, אתם תקבלו מעצב מתוסכל, שלא מרוויח מספיק כדי לסגור את החודש והתסכול שלו יפגע בכם בסופו של דבר. במקרה הטוב הוא יהיה מעצב מתוסכל – במקרה הרע הוא יהיה מעצב שלא סיים ללמוד עיצוב והוא מתיימר למכור לכם עיצוב ברמה בינלאומית. תאמינו לנו, אתם לא רוצים להיות באף אחד מהמצבים הללו. לכן, חשוב מאד, לקחת משרד שגובה סכום גבוה יותר אבל מעניק תמורה חסרת פשרות.

ספר מותג 

עשה ואל תעשה של המותג שלכם. ספר מותג כולל הוראות מפורטות לשימוש בלוגו שלכם והוא מגדיר את הזהות שלכם מ – א' ועד ת' כך שבעתיד, כל אחד שיעשה עבורכם עבודת עיצוב כלשהי, יעשה זאת תוך שהוא מבין את ערכי המותג ושומר עליהם יחד איתכם.

 

ההצלחה של העסק שלכם דורשת השקעה. אם אתם פותחים 'סתם' עסק, שלא אכפת לכם כמה פירות הוא יניב – תעשו זאת מבלי להשקיע. אבל, אם אתם פותחים עסק מצליח – תעשו זאת כמו שצריך.

פונט קריאה
רקע לבן
נווני אפור
ניגודיות גבוהה
הגודל טקסט