איך מאפיינים אתר אינטרנט? - Media Eaters מדיה איטרס

איך מאפיינים אתר אינטרנט?

כאשר אנו באים לבנות אתר אינטרנט עלינו להגדיר מה המטרות והיעדים אליהם אנחנו רוצים להגיע. כל אתר שונה מקודמו מבחינת חוויית המשתמש, סוג וכמות התוכן שמפורסם ומועורבות הגולש במתרחש בו. המטרה שנגדיר עבור אתר האינטרנט שלנו היא זו שבגינה אנו נחליט על סוג האתר שיתן תפוקה מירבית וחשיפה מקסימלית.
– דף נחיתה – מדובר על עמוד אינטרנט אחד שמשמש קמפיין פרסומי ברשת. מגיעים אליו דרך לחיצה על קישור שמופיע בקמפיין. המטרה של אתר אינטרנט זה הוא להניע את הגולש לפעולה, כמו למלא פרטי התקשרות או לבצע עסקה.
– מיני-סייט – אתר אינטרנט קטן בדומה לדף נחיתה ומהווה מעין קמפיין פרסומי מחוץ לאתר הבית. הוא מכיל עד חמישה עמודים עם תוכן שיווקי כמו אינפורמציה על החברה, קישור לאתר הבית ומילוי פרטים. המיני סייט יהיה ממוקד סביב עניין אחד עיקרי כדי למקד את הגולש.
– אתר תדמית – אתר אינטרנט שיווקי עד עשרה עמודים שמכיל מידע על החברה במטרה ליצור נוכחות ברשת. אתר זה הוא סטטי, ללא חומר מקצועי, ושמים בו דגש על עיצוב שימשוך את העין.
– אתר פלאש – הדגש באתר אינטרנט זה הוא על החוויה הוויזאולית והקולית שחווה הגולש. האפקטים והעיצוב מושכים את הגולש. בבניית אתר פחות מומלץ על שימוש בסוג זה מכיוון שמילות החיפוש כמעט ולא נקלטות במנועי החיפוש השונים.
– אתר תוכן – אתר אינטרנט המבוסס על מערכת ניהול תוכן ללא הגבלה. אתר זה מכיל חומר קריאה רב בתחום מסוים, מה שגורם לו לבלוט במנועי החיפוש. באופן כללי, הגושלים מעדיפים אתר עם מידע רב שנותן להם כלים נוספים שעונים על הצורך שלהם. אתרי תוכן משכנעים את הגולש שזה אתר מקצועי, מה שמגדיל את זמן השהייה בו ומעצים את דירוגו במנוע החיפוש.
–  פורטל – אתר תוכן גדול שמהווה שער כניסה לגלישה באינטרנט. מכיל הרבה נושאים כמו גם תכנים שמעלים גולשים. אתר אינטרנט פורטלי מכיל מנועי חיפוש שונים, חשבונות דוא״ל, מבזקי חדשות וכו׳. בנייתם ארוכה ועלותם גובהה.
– אתר web 2 ורשת חברתית – אתר אינטרנט דינאמי שמשאפשר את מעורבות הגולש, כולל פורומים, בלוגים, מאמרים ושיתוף קבצים. תכנים אלו מעשירים את האתר ויוצרים עדכון מתמשך למה שאקטואלי. הרשתות החברתיות מאפשרות יצירת אינטראקציה בין גולשים שונים ברחבי העולם תוך שיתוף תחושות, פוסטים וקבצים ובעצם כך עונה על צורך גדול של קהל יעד נרחב ולא מוגדר.
– חנות וירטואלית מקוונת – אתר אינטרנט זה הוא אתר מכירות המאפשר רכישה ומכירה של מוצרים דרך הרשת.  אתר שכזה חייב להכיל מערכת סליקה אלקטרונית מאובטחת לשימוש בכרטיס אשראי ללא צורך במענה אנושי. החנות הווירטואלית זמינה לכל מען דבעי, מה שמגדיל באופן אוטומטי את קהל הלקוחות ברחבי הרשת ונותן חשיפה רחבה.
פונט קריאה
רקע לבן
נווני אפור
ניגודיות גבוהה
הגודל טקסט