איך עובד מנוע החיפוש של גוגל? - Media Eaters מדיה איטרס

איך עובד מנוע החיפוש של גוגל?

גוגל הוא אתר מסחרי. הלקוחות שלו מתחלקים לאלו שמשלמים עבור פרסום ואלו שגולשים בו כדי לחפש דבר מה והם אלו שמניעים את האתר והופכים אותו למנוע החיפוש הכי גדול בישראל.
לגוגל חשובה חווית המשתמש של הגולש וזה בא ליד ביטוי בנוחות של מנוע החיפוש, מהירות התוצאה, כמות תוצאות החיפוש והשלמה בשורת החיפוש לדבר אותו מחפש הגולש. בזכות יכולתו של מנוע החיפוש המתוחכם גולשים רבים משתמשים בו. רמת החשיפה הגדולה היא זו שמאפשרת לגוגל למכור שירותי פרסום לבעלי עסקים קטנים כגדולים.
גוגל עובד כמו שצריך, על זה אין עוררין. מחקרים הוכיחו ש-90% מהגולשים מוצאים את מבוקשם כבר בעמוד הראשון של החיפוש. בעידן של אתרי אינטרנט רבים, שונים ומגוונים איך ידע גוגל להכווין אותנו דווקא לאתרים האלה שהוא חשף בפנינו? הוא מכיל אלגוריתמים רבים שמחשבים את מידת הרלווטיות של העמוד עבורנו על ידי שימוש במילות מפתח. מילות החיפוש עוזרות לנו, כבעלי אתר, למנף את האתר שלנו לראשית תוצאות החיפוש תוך הדגשת מילים מסוימות שמאפיינות את האתר שלנו ואת מה שאנחנו מפרסמים. כשאנו בונים אתר אינטרנט חשוב שנדע להדגיש מילות מפתח בכותרת האתר, בתיאור האתר ובחלקי טקסט בתוך אתר האינטרנט עצמו. חשוב שמילות המפתח יחזרו הרבה פעמים בכדי להגדיל את הסיכוי שאתר זה יופיע בתוצאות החיפוש בגוגל. אמצעי נוסף להחשף ליותר אנשים בגוגל הוא קישורים. כאשר מנוע החיפוש מזהה קישור לאתר האינטרנט שלנו דרך אתר מוכר וידוע, הרי שהדבר נותן לנו נקודות זכות מתוצאות החיפוש. כמו שאמרנו קודם, לגוגל יש מבחר רב של אלגוריתמים ושכלולם הוא זה שיחליט באיזה מקום אתר האינטרנט שלכם יופיע בעמוד תוצאות החיפוש. מדי פעם גוגל מעדכן את האלגוריתימים בכדי לשפר את חווית המשתמש. קיימים שלושה עדכונים נפוצים:
– עדכון פנדה – קשור לתוכן אתר האינטרנט. מכיוון שמקדמי אתרים משתמשים רבות במילות מפתח, התוכן הופך לבלתי קריא עבור אנשים, כך שגוגל עושה סינון בין אתרים לפי רלוונטיות החומר עצמו שמופיע באתר האינטרנט. כמו כן, גוגל פועלת להעניש תכנים מועתקים מאתרים אחרים.
– עדכון פינגווין – מתמקד בקישורים. כדי לקבל נקודות זכות מגוגל פעלו מקדמי האתרים בשיטת החלפת קישורים עם אתרים אחרים- מה שיצר בלבול וחוסר דיוק בתוצאות החיפוש לפי האלגוריתם. מכיוון שגוגל רצו שהכל יהיה אותנטי, הם הענישו אתרים שהיו מקושרים יותר מדי פעמים לאותו הביטוי והשמיטו אותם מתוצאות החיפוש.
– עדכון מובייל-פרינדלי – זה עדכון שמאפשר גלישה באתרי אינטרנט דרך הנייד. אתר שלא הותאם לנייד ירד מתוצאות החיפוש של גוגל.
מהו דף שגיאה 401? זהו עמוד אינטרנט שנמחק. מבחינת גוגל זוהי פגיעה בחויית המשתמש ולכן כאשר ברצוננו למחוק אתר, רצוי להשתמש בהפנייה 301 שמעבירה את הגולש ישירות לאתר החדש או לאתר אחר שקשור לנושא אותו חיפש.
גוגל הוא מנוע חיפוש שלא מתבייש להתהדר בתוצאות הרבות שהוא משיג ביחס לזמן קצר כל כך. הוא טורח להציג את הנתונים עם כל חיפוש בו. אם כן, איך זה יתכן?
לגוגל יש ״עכביש״ שסורק את דפי האינטרנט ומסווג אותם לפי נושאי חיפוש. לאחר סריקה ראשונית, הדפים נשמרים בזכירון לטווח רחוק של מנוע החיפוש, מה שמקל עליו ומקצר את זמן מתן תוצאות החיפוש הבאות.
אם כן, מנוע החיפוש של גוגל הוא חכם, גדול ומהיר. בעידן שכולם רוצים לבלוט בתוצאות החיפוש, הרי שכל ניסיון להתעלות על אלגוריתם זה או אחר זוכה לענוש מגוגל.
לנו, במדיה איטרס, כמומחים בבניית אתרים, קיימים עוד כמה קסמים בשרוול שנשמח לחלוק עמכם על מנת לבנות לכם אתר אניטרנט שיזכה לרמה של חשיפה בכלים המתאימים והנכונים עבורכם.
פונט קריאה
רקע לבן
נווני אפור
ניגודיות גבוהה
הגודל טקסט