הסיפורים מאחורי הלוגואים של החברות המפורסמות בעולם - Media Eaters מדיה איטרס

הסיפורים מאחורי הלוגואים של החברות המפורסמות בעולם

בעידן המודרני ואף בעידן המיושן, לוגואים הקיפו ומקיפים אותנו מכל עבר. על גבי בניינים, שלטי חוצות, מוצרים ברחבי החנויות, בעיתונים ובכל פינה ברשת האינטרנט. 

ההיכרות עם הרקע ההיסטורי של הלוגואים המפורסמים בעולם מסייעת להבין את ענף המיתוג והעיצוב ומהווה מקור להשראה לכל מי שעתיד לעסוק בתחום המיתוג והעיצוב, לכן, הכנו עבורכם סקירה קצרה העוסקת בחברות הגדולות בעולם. 

מס׳ 1 >> קוקה קולה 

קוקה קולה, חברה הקיימת מזה 130 שנה – האם של כל המשקאות המוגזים ברחבי העולם.

הלוגו של קוקה קולה מוכר על ידי 94% מאוכלוסיית העולם – זו הסיבה שמיקמנו אותו במקום הראשון בסיפורי ההיסטוריה של הלוגואים המפורסמים בעולם. 

שם החברה נובע ממרכיבי המשקה: תמצית קוקה (קוקאין) ו-kola (קפאין מאגוז קולה)

בתחילת דרכם נקראה החברה ״קולה״ אך בעקבות שיקולים אסטטיים התווספה המילה ״קולה״. 

האות c נוצרה בעקבות שירבוט של מנהל החשבונות של החברה שמצאה חן בעיני בעלי המותג ואומצה להיות האות המובילה בלוגו המפורסם. 

מס׳ 2 >> נייק 

הלוגו של נייק הוא הלוגו המפורסם ביותר בעולם והמוכר ביותר בעולם מתוך מדד חברות הספורט. 

הוא נוצר אי שם בתחילת שנות ה – 70 על ידי סטודנטית לאומנות בשם קרולין דווידסון שלמדה באותו מוסד לימודים בו למד מייסד החברה. למרבה הפלא, הוא לא אהב את הסקיצות שקרולין הגישה אבל בשל לחץ זמנים בחר בו והסמל הודפס על הקופסאות.  הלוגו עוצב ללא אסטרטגיה כלל! 

דווקא נייק, מותג שמייצג עולם שלם של מסרים  נוצר ללא סיפור מסגרת וללא חשיבה מעמיקה. 

איך הם הגיעו להיות החברה המפורסמת בעולם בתחום הספורט, אתם שואלים? 

אחת הסיבות המרכזיות לכך היא הקמפיין עם שחקן הכדורסל, מייקל ג׳קסון, שלאורך שנים כיכב במסעות הפרסום המושקעים של החברה והפך אותה למזוהה עם נחישות, אותנטיות, הגשמת יעדים, מודעות עצמית ומתאימה לכולם. 

כתמורה ללוגו קיבלה הסטודנטית תשלום של 35 דולר בלבד, אך לאחר כעשור, כאות הוקרה לעבודתה המופלאה, קיבלה במתנה מניות של החברה! 

בסיפור של נייק אנו רואים דוגמא מושלמת לכמה חשוב לבצע פרסום מבוסס מחקרים, פרסום חדשני ומקצועי. מהלך זה באופן חד משמעי ממקם מותגים על המפה.

מס׳ 3 >> גוגל 

בשנת 1998 יצר סרגיי ברין גרסה ממוחשבת של השם Google, באמצעות התוכנה הגרפית GIMP. בסוף השם נוסף סימן קריאה, כחיקוי ללוגו של Yahoo!‎. מעצבת הלוגו, רות קדר, ציינה: “היו המון איטרציות צבע. ולבסוף החלטנו על צבעי היסוד, אך במקום להמשיך בסדר זה, הוספנו צבע משני באות l, שהחזיר את הרעיון שגוגל אינה צועדת בתלם”.

ב-1 באוגוסט 1999 נכנס לשימוש הלוגו המבוסס על הגופן Catull (גופן שעוצב בשנת 1982 על ידי המעצב הגרמני גוסטב יגר). ב-6 במאי 2010 נכנסה לשימוש, במקביל ללוגו זה, וריאציה של לוגו זה, שבה האות o נצבעה בכתום במקום בצהוב, ושונתה ההצללה של האותיות.

ב-1 בספטמבר 2015 נכנס לשימוש הלוגו החדש והשטוח שמתיימר להיות חלק משיטת צבעי הנקודות של גוגל, המשמשת את גוגל במגוון עזרים ובראשם מערכת הדואר האלקטרוני ג’ימייל.

פונט קריאה
רקע לבן
נווני אפור
ניגודיות גבוהה
הגודל טקסט