התהליך השיווקי - Media Eaters מדיה איטרס

התהליך השיווקי

כאשר אנו מתחילים בהעלאת תהליך שיווקי עלינו להבין את הצורך של הלקוח. המטרה היא לשמר את הלקוחות הקיימים במקביל להבאת לקוחות חדשים. מה עושים?
כדי למכור מוצר עלינו להגדיר את חתך האוכלוסיה אליו מיועד המוצר. לאחר שהגדרנו, נחקור את קהל היעד שלנו מקרוב ונלמד באילו כלים ניתן לגשת אליו. במקביל לכל זה, נתעניין אצל המתחרים ונלקט מידע שיעזור לנו להבין כיצד לגשת לתהליך השיווק.
המוצר שלנו תלוי גם בגורמים חיצונים כמו הגדרות החוק שמאפשרות לנו למכור אותו בתנאים מסוימים. הרעיון שעומד מאחורי זה היא לדעת את המגבלות את העסק שלנו ולהפוך אותן ליתרונות על פני המתחרים בתהליך שיווקי מתוחכם ומיוחד.
תהליך שיווקי נכון חייב לענות על צורך מסוים. כאשר נענה על הצורך של המוצר אצל אותה אוכלוסיה שהגדרנו, נדע כיצד לגשת אליהם בצורה נכונה.
מעבר למוצר עצמו, חשובה התנהגות הצרכנים עצמה. התהליך השיווקי לא נגמר ברגע רכישת המוצר על ידי הלקוח. נהפוכו, הוא רק מתחיל. דווקא לאחר רכישה של המוצר אנו נשמור על קשר על הלקוח בכדי לבחון את התנהגותו ביחס למוצר והאם הוא עומד בציפיות שלו.
התהליך השיווקי מגיע לשיאו עם בניית האסטרטגיה. כלומר, איך אני מוכר בפועל לקהל שהגדרתי. כל העת אני שומר על קשר עם הלקוח לצורך מעקב, תיקונים והסקת מסקנות.
פונט קריאה
רקע לבן
נווני אפור
ניגודיות גבוהה
הגודל טקסט