משמעות התקציב העומד לרשותך לעיצוב לוגו - Media Eaters מדיה איטרס

משמעות התקציב העומד לרשותך לעיצוב לוגו

מדי יום אנו מקבלים שיחות טלפון רבות למשרד המתעניינות בשירותי עיצוב לוגו. מיד בעת קבלת השיחה הראשונית, אנו ניגשים לבירור התקציב העומד לרשות בעל העסק. תקציב זה נותן לנו תמונה מלאה לגבי הפרוייקט המתבקש ומאפשר לנו לראות האם יש לנו במה לסייע לו או לא.

שימו לב, במאמר זה אנו לא מתכוונים לומר שלוגו ב – 500 ש”ח הוא לוגו לא טוב.
אנו מתכוונים להדגיש את ההבדלים בין עיצוב לוגו ב – 500 ש”ח לעיצוב לוגו בכמה אלפי שקלים.

הבדל 1 >> מחקר מתחרים 

בעת שתיגשו לעצב לוגו ב – 500 ש”ח, העבודה תיגש ישירות לעיקר. אתם תבחרו דוגמאות שאהבתם, תכוונו את המעצב לבצע בדיוק את מה שאתם רוצים ותשכחו לדאוג לדבר חשוב מאד – מחקר המתחרים. מיהם אותם השחקנים שיושבים איתכם על אותו המגרש? מיהם אלו שכבר עובדים כמה שנים, שמשקיעים במיתוג ובשיווק שלהם לאורך שנות פעילותם? והכי חשוב – מה יש לכם ללמוד מהם? הן מבחינת עשה והן מבחינת אל תעשה.

בבואכם לעשות מיתוג ולעצב לוגו, אתם חייבים לבצע מחקר מתחרים מקצועי ולהתחיל את פעילות העסק שלכם כשיש לכם כמה שיותר כלים להפוך אותו לעסק מצליח ולא לעסק כושל.

אז גם אם אתם בוחרים לעצב לוגו בתקציב נמוך מאד, הקפידו לבצע שלב זה כדי ליהנות מהיתרונות הרבים שלו.

nike logo history

הבדל 2 >> בניית אסטרטגיה מקיפה 

אדם שאינו בקיא בתחום העיצוב והגדלת המכירות סבור כי לוגו זה עניין שמתחיל ומסתיים במילים פוטושופ/ אילוסטרייטור אך כמה גדולה הטעות. לוגו זה הדיאןאיי של העסק שלכם! לוגו זו הזהות שלכם והיא מגדירה מי אתם היום ומי תהיו בעוד חמש שנים מהיום ומיהו קהל הלקוחות הפוטנציאלי שלכם. בבואכם לעצב לוגו ב – 500 ש”ח, הזהות שלכם לא תוגדר ומעצם כך שלא תוגדר – לא יהיה ברור לכם, בעלי העסק, מי אתם ומהו השירות שאתם מציעים. המון בעלי עסקים לא מבינים שהתפוח של אפל הוא לא סתם תפוח והביס הוא לא סתם ביס ויש תורה שלמה של ערכים העומדת מאחורי התפוח הזה שכולם רוצים לקחת ביס ממנו.

Apple Logo History

בעת שתגשו לעשות מיתוג אצל חברה מכובדת שעושה מיתוגים לחברות הגדולות בישראל כבר שנים, אתם תרגישו את ההבדל.
לכן, חשוב מאד – אל תדלגו על שלב זה וגם אם אתם מעצבים לוגו בתקציב נמוך – הקפידו לבצע שלב זה.

הבדל 3 >> אנרגיה טובה 

כן, שמעתם נכון; אנרגיה טובה.
בעת שמעצבים מותג חדש ויוצרים לו זהות חשוב מאד לעשות זאת עם המון אנרגיה טובה. למה? כי דרך שם גלגלי השפע עובדים. בבואכם לעצב לוגו בעלות של 500 ש”ח, אתם תקבלו מעצב מתחיל וללא ניסיון או לכל היותר מעצב מתוסכל, שלא מרוויח מספיק כדי לסגור את החודש והתסכול שלו יפגע בכם בסופו של דבר. במקרה הטוב הוא יהיה מעצב מתוסכל – במקרה הרע הוא יהיה מעצב שלא סיים ללמוד עיצוב והוא מתיימר למכור לכם עיצוב ברמה בינלאומית.

תאמינו לנו, אתם לא רוצים להיות באף אחד מהמצבים הללו. לאורך השנים פגשנו המון לקוחות שניסו לעצב לוגו בתקציב נמוך ולאחר שנכוו פנו אלינו לתיקון החוויה. לכן, חשוב מאד, לקחת משרד שגובה סכום גבוה יותר אבל מעניק תמורה חסרת פשרות. כך שתוכלו ליהנות מתהליך המיתוג ולייצר מותג ברמה הגבוהה ביותר.

הבדל 4 >> ספר מותג 

עשה ואל תעשה של המותג שלכם. ספר מותג כולל הוראות מפורטות לשימוש בלוגו שלכם והוא מגדיר את הזהות שלכם מ – א’ ועד ת’ כך שבעתיד, כל אחד שיעשה עבורכם עבודת עיצוב כלשהי, יעשה זאת תוך שהוא מבין את ערכי המותג ושומר עליהם יחד איתכם.

שלב זה הוא החשוב ביותר בתהליך המיתוג של העסק שלכם ואם לא תקפידו עליו, מחר או בעוד שנה המותג שלכם לא יהיה ניתן לזיהוי כיוון שכל מעצב שעיצב משהו עבורו השתמש בגוון צבע שונה / בפונט שונה ואולי אפילו הרשה לעצמו לשנות לכם את מאפייני הלוגו החשובים לצורות / צבעים אחרים ואתם, שאינכם מבינים בחשיבות הדבר, לאחר חמש שנים עלולים למצוא את עצמכם ממתגים את העסק מחדש ומשלמים הון עתק על תיקון הטעויות שיכלו להימנע מלכתחילה.

ולסיכום,

ההצלחה של העסק שלכם דורשת השקעה. אם אתם פותחים ‘סתם’ עסק, שלא אכפת לכם כמה פירות הוא יניב – תעשו זאת מבלי להשקיע. אבל, אם אתם פותחים עסק מצליח – תעשו זאת כמו שצריך.
עיצוב לוגו הוא לא דבר של מה בכך ונדרשת הקפדה על הפרטים הקטנים.

 

פונט קריאה
רקע לבן
נווני אפור
ניגודיות גבוהה
הגודל טקסט