פרסום גרילה - Media Eaters מדיה איטרס

פרסום גרילה

מהו פרסום גרילה ולמי הוא מתאים

מהו פרסום גרילה? אם נתרגם בחופשיות את המונח ״גרילה״ הרי שמדובר במונח הלקוח מעולם הצבא. מדובר על לוחמה קטנה, מדויקת ומפתיעה שמשתמשת באמצעים לא שגרתיים על מנת לתקוף את האויב.
בפרסום, שימוש בפרסום גרילה מהווה פריצת דרך שהרי הוא פונה בצורה לא קונבנציונאלית לקהלי יעד שונים מתוך רצון לגרום להשתתפות אצל הלקוחות בדרך שלא מגדירה את הפרסום ככזה. כדי לפעול בשיטת פרסום גרילה יש צורך ביצירתיות רבה שבאה להפתיע את הלקוח ממקום לא צפוי. הפרסומות התישו עם הזמן את הצרכן הממוצע ולכן נוצר צורך חדש לגרות את הלקוח באמצעות פרסום גרילה שכזה.
קיימים ארבעה סוגים של פרסום גרילה:
1. אמביאנט. שימוש קריאטיבי בסביבה בכדי להעביר מסר שיווקי. כלומר, ליצור מודעה פרסומית מאלמנטים שאנו משתמשים בהם כשגרה בחיי היומיום.
2. אימפרוב. מופע רחוב חי של שחקנים, זמרים או רקדנים שבא למשוך תשומת לב מהציבור שחולף על פניו.
3. ויראל. הפצת סיפור שזוכה לתפוצה אדירה ברשת. הבאזז שנוצר ברשת מתפשט לקהלים רבים ויוצר תהודה על המותג המדובר, גם אם נראה שהפרסום הוא שלילי. בסופו של יום, המותג נכנס אל התודעה.
4. שיווק מוסווה. השתלת שחקנים בתוך קהל היעד כדי לעורר התנהגות צרכנית. אפקט העדר והרצון להיות חלק ממשהו מושך את הקהל להפוך ללקוח בעצמו. למשל, אנשים יעדיפו מסעדה מלאה על פני מסעדה ריקה.
אם כן, ראינו שפרסום גרילה בא להשפיע על דעת הקהל מבלי להציג את תהליך המכירה באופן ישיר. פרסום גרילה בעצם עובד על הרגש של הצרכן מתוך הנחה ששיתוף הלקוח בפעילות שקשורה למותג תעורר אצלו סימפטיה וזכרון חיובי למותג, מה שבהמשך יהפוך אותו ללקוח בפועל.
פונט קריאה
רקע לבן
נווני אפור
ניגודיות גבוהה
הגודל טקסט